خانواده ای تمام هزینه مدرسه فرزندشان را با بطری پلاستیکی پرداخت کردند

والدین دیپیکا همروم هزینه مدرسه او را با بطری پلاستیکی بزرگ پرداخت می کنند. نه مستر کارت یا ویزا بلکه زباله های پلاستیکی واقعی.

 

 

آنها در یک طرح پیشگامانه در آسام هند شرکت می کنند که به خانواده های کم درآمد اجازه می دهد از بطری پلاستیکی استوانه یکبار مصرف به جای پول برای پرداخت هزینه تحصیل خصوصی استفاده کنند. والدین دیپیکا کارگران یدی هستند و این روش پرداخت منحصر به فرد به این معنی است که دختر 13 ساله ای که رویای پزشک شدن را در سر می پروراند، می تواند به آموزش با کیفیتی دسترسی داشته باشد که در غیر این صورت از دسترس مالی خانواده اش خارج می شود.

برنامه بطری پلاستیکی کوچک برای مدرسه توسط بنیاد آکشار آغاز شد و اکنون با برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد (UNEP) همکاری می کند. همراه با آموزش کودکان، پلاستیک های والدین را به آجر تبدیل می کند و بازیافت را ترویج می کند و با آلودگی مبارزه می کند.

دانش آموزان مدرسه ای در آسام، هند.
دانش آموزان «هزینه مدرسه» هفتگی خود را به شکل زباله های بطری پلاستیکی آب معدنی می آورند. عکس: هریشیکش مهدی / بنیاد آکشار
UNEP از طریق چالش پلاستیک Tide Turners با بنیادهایی مانند Akshar همکاری می کند. این ابتکار جهانی به جوانان در مورد عوارض زیست محیطی پلاستیک یکبار مصرف آموزش می دهد و به کسانی که به پاکسازی زباله کمک می کنند پاداش می دهد. شرکت‌کنندگان می‌توانند در سطوح مختلف برنامه کار کنند، نشان‌ها و گواهی‌های کار خود را دریافت کنند و در نهایت رهبران جامعه شوند.

مزین مختار، بنیانگذار بنیاد آکشار، می گوید: «زمانی که ما از Tide Turners مطلع شدیم، پس از تماس با UNEP، فکر کردیم که این راهی عالی برای پیوستن دانشجویان ما به یک تلاش جهانی است.

 • منابع:
  1. Can a plastic bottle be a ticket to an education? In India, yes
 • تبلیغات:
  1. یا تا بحال لباس هایی که با چوب ساخته شده را دیده اید؟
  2. عناب میوه ای که هرگز آفت نمی زند
  3. اکتشاف یک نمونه بسیار عجیب از پالت با ویژگیهای عجیب!!
  4. ترکیبات مفید و مضر موجود در زعفران

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.