کفش ایمنی و جلوگیری از خطر نفوذ میخ به پا درهنگام کار

سازمان بهداشت و ایمنی (این سازمان) از تحقیقاتی مطلع شده است که نشان می‌دهد برخی از طرح‌های قیمت کفش ایمنی در شیراز از تولید به مصرف ممکن است در مواردی که خطر نفوذ میخ‌های ساختمانی وجود دارد، محافظت کافی را ارائه نکنند.

این تحقیق توسط اداره تست تجهیزات هسن اداره منطقه ای کاسل آلمان و موسسه تحقیقاتی فرانسوی  انجام شده است.

لازم به ذکر است که در رابطه با محافظت تنها در برابر نفوذ اجسام تیز، برخی از کفش های ایمنی از درج های فلزی استفاده می کنند در حالی که برخی دیگر دارای درج های غیر فلزی (یا پارچه ای) هستند.

تحقیقات در آلمان (مرجع 1 در زیر) و فرانسه (مرجع 2 در زیر) در پاسخ به گزارش‌هایی مبنی بر تصادفات در محل‌های کاری که در آن پاهای کارکنان با وجود پوشیدن قیمت کفش ایمنی بدون بند + خرید ضد سوراخ از نوع نساجی با میخ سوراخ شده بود، انجام شد.

این کفش های پارچه ای مطابق با الزامات استانداردهای هماهنگ مربوطه است. با این حال، مطالعات نشان داده است که آنها ممکن است اجازه نفوذ ناخن را بدهند و بنابراین می توانند در جایی که این خطر وجود دارد ناامن باشند.

با توجه به این گزارش‌ها، این سازمان توصیه می‌کند که استفاده از کفش‌های ایمنی با درج پارچه ممکن است در شرایطی که امکان نفوذ ناخن وجود دارد، محافظت کافی را ارائه ندهد.

این سازمان از کسانی که مسئول انتخاب و تهیه کفش های ایمنی هستند درخواست می کند که این گزارش ها را مطالعه کنند و رویه های خود را با توجه به اطلاعاتی که در آنها وجود دارد بررسی کنند.

اگر در مورد نوع درج در حال استفاده مطمئن نیستید، کاربر باید برای این اطلاعات با تامین کننده/تولیدکننده تماس بگیرد.

منابع

  • منابع:
    1. Safety Alert Regarding Nail Penetration and Safety Shoes
  • تبلیغات: 
  1. آیا می دانستید که زالو ها هیچ وقت نمی میرند
  2. توت فرنگی های پیوند شده با مزه های بلوبری !
  3. کشف نوعی توت که سرطان خون را درمان می کند !
  4. گاوی که با خوردن توت فرنگی دو قلو زایید

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.