از توت فرنگی مشهد در صنعت رنگ سازی استفاده می شود

در حقیقت توت فرنگی مشهد سرشار از رنگدانه های رنگارنگ است که دارای اثر محافظتی است – تصور می شود که این آنتوسیانیدین ها دارای تعدادی فواید بالقوه برای سلامتی از جمله پیشگیری از شرایط التهابی و بیماری قلبی هستند.

به نظر می رسد مطالعات مشاهده ای مصرف منظم توت ها را با مرگ و میر کمتری مرتبط با قلب مرتبط می کند.

به نظر می رسد مصرف توت فرنگی هضم گلوکز را کند می کند و استفاده از انسولین را تعدیل می کند، به خصوص زمانی که با یک وعده غذایی پر کربوهیدرات مصرف شود. به نظر می رسد این آنتوسیانین های رنگارنگ این اثر را انجام می دهند.

توت فرنگی حاوی ترکیبات گیاهی محافظی به نام پلی فنول ها است که دو مورد از آن ها الاژیک اسید و الاژیتانین ها به مدیریت برخی از اثرات دیابت نوع 2 کمک می کند.

توت فرنگی

به طور خاص، به نظر می رسد که آنها قند خون را تنظیم می کنند و فشار خون را مدیریت می کنند. تحقیقات بیشتری برای تایید این اثرات در انسان مورد نیاز است.

مطالعات نشان می دهد که توت فرنگی ممکن است از برخی سرطان ها جلوگیری کند. تصور می‌شود که اثر محافظتی به لطف ترکیبی از پلی فنول‌ها از جمله الاژیک اسید و الاژیتانین است که به نظر می‌رسد در مطالعات حیوانی رشد سلول‌های سرطانی را متوقف می‌کند.

مطالعات انسانی بیشتری برای ایجاد روش صحیح عمل و تأیید اثرات مورد نیاز است.

توت فرنگی دارای شاخص گلیسمی (GI) پایینی است و به همین دلیل به کاهش میزان قند خون کمک می کند. مطالعات نشان می دهد که یک رژیم غذایی با مقدار زیادی غذاهای با GI پایین ممکن است برای مدیریت وزن و برای کاهش بروز بیماری های مرتبط با چاقی مفید باشد.

توت فرنگی همچنین کالری کمی دارد، اما طعم شیرینی دارد، بنابراین ممکن است به عنوان یک راه حل شیرین مفید باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.